Aj keď nejde o preteky majstrovstiev sveta a nestretne sa tu s Marcom Marquezom alebo Jorge Lorenzom, je Monza Rally Show jednou z akcií, v ktorej chce naozaj dobre zabojovať a nemieni nechať nič na náhodu.

V minulom roku získal svoje štvrté víťazstvo, ale v popoludňajšej Master Show bol porazený svojim kamarátom a niekoľkonásobným majstrom sveta v motokrose Tonym Cairolim.

Rossi si ešte nestačil odpočinúť od testu v Sepangu a už ho čaká výzva vo Forde Fiesta WRC, v ktorom pôjde s Carlom Cassinim. Valentino túži po víťazstve, ale bude si musieť dávať pozor na konkurenciu, ktorá je pripravená na boj viac ako inokedy. Hlavne Dani Sordo. Španiel Rossiho dobre pozná, pretože to bol on, kto ho v roku 2013 porazil. Vtedy bol na trati s Citroënom DS3 WRC, pričom tentoraz bude sedieť za volantom vozidla Hyundai i20 WRC.

Nezabúdajme ani na ďalších súperov. Tony Cairoli v posledných rokoch prekonal očakávania a stále sa zlepšuje, jasným príkladom toho je minuloročné víťazstvo v Master Show. Teraz chce zvýšiť latku a tiež bude bojovať o víťazstvo v pretekoch.

Pozor si Rossi bude musieť dať aj na bratov Briviových – Roberta a Davida – ktorí boli vlani tiež na stupňoch víťazov. Takže ich nemožno podceňovať. Na trať vyjdú vo Forde Fiesta WRC, rovnako ako Valentinov kamarát Uccio a jeho spolujazdec Mitia Dotta.

Vyzerá to, že rely je medzi motocyklovými pretekármi stále populárnejšia. Posledným, kto jej prepadol, je Andrea Locatelli. Talian, ktorý budúci rok debutuje v Moto2, sa show zúčastní s Fordom Fiesta R5, automobilom, s ktorým tento rok vyhral taliansky šampionát rely.