Rossi utrpel minulý týždeň ľahké zranenia hrudníka a brucha pri motokrosovej nehode a musel stráviť noc v nemocnici. Po prepustení má stále „silné bolesti, ale bol uznaný fit pre tento víkend.

Taliansky pretekár hovoril o havárii s médiami v Mugelle:„Bol som v Cavallare, je to jedna z mojich obľúbených tratí, bol som tam mnohokrát. Bohužiaľ pri dopade som pristál meter mimo trať, kde bola zem mäkká. Takže keď som dopadol, motorka sa zastavila a ja som šiel dopredu a udrel sa o riadidlá do hrudníka a tiež dopad na zem bol tvrdý. Bola to škaredá nehoda. Veľmi bolestivá. Najmä v oblasti žalúdka.“

Rossi povedal, že mal šťastie, že sa mu podarilo vyhnúť sa takému zraneniu, ktoré by ho vyradilo z tohto víkendu v Mugelle a Grand Prix v Katalánsku ďalší týždeň.

„Cítim sa šťastne, pretože úprimne s touto nehodou bolo ľahké si niečo zlomiť a zostať doma na dva preteky, dva najdôležitejšie preteky sezóny. Takže je pre mňa naozaj skvelé tu byť.“

Podľa svojich slov bol spočiatku „negatívny ohľadom svojich vyhliadok na pretekanie v Mugelle.

„Jednu noc som zostal v nemocnici, pretože bolo ťažké dýchať, ale aj keď som prišiel domov, dva alebo tri dni boli veľmi bolestivé. Bol som celkom negatívny ohľadom účasti na preteku. Ale pred dvoma dňami sa situácia veľmi zlepšila, najmä preto že sa mi začalo lepšie dýchať. Teraz musíme len počkať a uvidíme, čo sa stane, až pôjdem na M1.“

Sedemnásobný majster sveta kráľovskej triedy pripúšťa, že nie je v „stopercentnej forme, ale povedal, že je pozitívny ohľadom vyhliadok na víkend, pretože sa necítil „tak zle, keď skúšal ísť na skútri a športovej motorke.

„Včera som skúšal motocykel, Tmax a potom R6. Cítim sa dobre a môžem sa pohybovať bez veľkej bolesti, takže som celkom optimistický, ale stres s MotoGP je neporovnateľný.

Pri jazde na motocykli si myslím budú najťažšie dve veci: môj pohyb v sedle pri zmenách smeru a obzvlášť, keď na to tvrdo tlačíte, musíte dýchať dlhšie a mňa to ešte stále bolí.

Určite nie som ešte v stopercentnej forme, ale je ešte len štvrtok, takže bude dôležité pokúsiť sa zlepšiť môj stav až do nedele a zájsť dobré preteky.“

Rossi plánuje pristupovať k víkendu ako normálne, ale bude musieť pochopiť, ak bude musieť obmedziť počet kilometrov, aby šetril energiu pre preteky.