Rozhodujúce preteky v boji o titul majstra sveta. Tým sa mohol stať buď Jorge Lorenzo, alebo Valentino Rossi. Ten musel štartovať z posledného miesta na rošte. Jorge Lorenzo naopak štartoval z pozície najlepšej – z pole position.

Aj keď boli šance na titul malé, Valentino Rossi dal do boja všetko. Podarilo sa mu prebojovať sa až na štvrtú pozíciu, na troch najrýchlejších jazdcov ale nemal. Titul majstra sveta tak získal Jorge Lorenzo.

Dnes vám prinášame video, v ktorom si môžete s Valentinom Rossim prežiť jeho jazdu späť do boxov potom, čo prešiel cieľom.

Valentino behom neho zdraví fanúšikov, niekoľkokrát sa pozdraví aj s jazdcami, ktorí ho míňajú, s niektorými si podáva ruku, ako napríklad s Danim Pedrosom, Calom Crutchlowom, Stefanom Bradlom alebo Nickym Haydenom. Potom ide mimo trať, kde sa na neho zosypú jeho fanúšikovia, väčšina v žltom tričku s nápisom io sto con Vale (Som s Valem), ktoré boli akýmsi symbolom tejto GP.

Po príjazde do boxov ho zdravia aj členovia ostatných tímov. Po príjazde do garáže sa priestor pred ňou okamžite zaplní ľuďmi, ktorí ho čakali už predtým a ozýva sa pokrik „Vale, Vale“. Na tvárach mechanikov, medzi ktorými bol aj Lin Jarvis, je patrné sklamanie, všetci robili, čo mohli. V kontraste k tomu je vidieť na veľkej obrazovke, ako sa Jorge Lorenzo raduje zo svojho titulu.

Sezóna 2015 skončila, nech žije sezóna 2016!