Valentino Rossi v závere predposledných testov triedy MotoGP na Phillip Islande, uviedol, že novú sezónu začne so štandardným motocyklom Yamaha, teda podobným modelu 2015.

Rossi a jeho tímový kolega Jorge Lorenzo počas testov porovnávali oba modely ich Yamahy M1, trocha vynovený minuloročný model a aj nový model s radikálnejším dizajnom, z odlišným rámom, s hrdlom nádrže za sedadlom, ktorý vytvorili na základe prvotných dát z minuloročných testov pneumatík Michelin.

„Uprednostňujem model 2015, pretože som s ním rýchlejší, ale hlavne keď na ňom jazdím, mám lepší pocit. Najmä z prednej časi,“ vysvetľuje Rossi. „S modelom 2016 mám o trocha viac problémov pri nájazde do zákruty. Nemám s novým modely oveľa horší čas, ale aj taj, som o trocha pomalší.

„Takže si myslím, že je rozhodnuté. Budeme pretekať s motocyklom podobným tomu minuloročnému.“

46-rossi_an0i1779-copy.big

Rossi dostal otázku, či má nový model 2016 z hľadiska budúcnosti väčší potenciál, napríklad ak sa zlepší pocit z predku, Rossi povedal:

„Je to možné, ale je to možno dlhý príbeh. Pravdupovediac, aj dnes sme ho skúšali modifikovať a pracovať na jeho pochopení a dali sme Yamahe nejaké dôležité odporúčania a dáta do budúcnosti. Ale v tomto momente sa musíme sústrediť na prítomnosť a so štandardnou motorkou som rýchly, takže si myslím, že budeme pokračovať s ňou.“

Rossi bol v posledný deň testov v Austrálii piaty najrýchlejší, ale najlepší jazdec Yamahy bol za prvým Marcom Marquezom len s odstupom 0,277 sekundy.

Výber konkrétnej motorky , s ktorou budú pretekať, bola jedna z dvoch hlavných požiadaviek, v ktorej vyriešenie v Austrálii dúfal tímový riaditeľ Massimo Meregalli. Druhou bolo vykonanie simulácie pretekov s použitím pneumatík Michelin a novej spoločnej elektroniky, ale meniace sa počasie im neumožnilo vykonať dlhé výjazdy.

Cbi1ZHPVAAAcwRV

Posledné predsezónne testy sa uskutočnia druhého až štvrtého marca v Katare, a prvé preteky novej sezóny jazdcov čakajú na tej istej trati, ale 20. marca.

Čerstvo 37 – ročný Valentino Rossi, minulý rok o titul prišiel len s 5-bodovou stratou. Doktorove rozhodnutie používať modifikovaný minuloročný model M1 tiež bude rajskou hudbou pre uši jazdcov tímu Tech3, pre Bradleyho Smitha a Pola Espargara, ktorí budú tiež pretekať na minuloročných modeloch.

Novou informáciou je, že aj Jorge Lorenzo potvrdil použitie modifikovaného modelu 2015 pre preteky na začiatku sezóny.

CbkAtvrUMAA3VcE

TIP: Nezabudnite si kúpiť vstupenky na Grand Prix Českej republiky.