Valentino Rossi stiahol svoje odvolanie

11. 12. 2015 13:25|autor: |Zdroj: motogp.com|Foto: motogp.com|MotoGP

Valentino Rossi stiahol svoje odvolanie podané u Arbitrážneho súdu pre šport (CAS) proti trestu troch bodov, ktoré mu boli pridelené po GP Malajzie.

Valentino Rossi stiahol svoje odvolanie proti rozhodnutiu FIM komisárov, ktoým mu uložili tri trestné body po incidente s iným jazdcom v priebehu pretekov Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix, ktorý sa uskutočnil 25. októbra 2015.

V svojom odvolaní k CAS sa Valentino Rossi domáhal zrušenia trestu alebo aspoň zníženia z troch bodov na jeden, pretože na základe nariadenia FIM musí jazdec s štyrmi trestnými bodmi štartovať ďalšie preteky z posledného miesta na štartovom rošte.

Spolu s odvolaním podal žiadosť, aby bol pozastavený výkon napadnutého rozhodnutia, aby nedošlo k strate miesta na štartovom rošte v posledných pretekoch sezóny, ktorý sa konal vo Valencii od 6. do 8. novembra 2015, keďže išlo ešte o priamy súboj o titul majstra sveta.

Dňa 5. novembra 2015, však rozhodca menovaný po vzájomnej dohode oboch strán prof. Ulrich Haas z Nemecka zamietol žiadosť Valentina Rossiho, aby bol výkon napadnutého rozhodnutia pozastavený. Rozhodca zhodnotil, že neboli splnené podmienky pre udelenie pozastavenia a na základe toho Valentino Rossi štartoval do posledných pretekov  vo Valencii z posledného miesta na štartovom rošte, čím veľká časť fanúšikov MotoGP prišla o finálový boj v priamom prenose.

Valentino Rossi teraz  CAS informoval, že už nechce pokračovať v svojom odvolacom konaní. V súlade s tým bolo rozhodcovské rozhodovanie ukončené a rozhodnutie FIM naďalej zostáva v platnosti.

Palo

Palo Šantavý

...jazdím rád, jazdím od desiatich rokov .... Milujem všetko okolo motoriek, motorov, vône benzínu a spálených gúm...

Ďalšie články autora

Komentáre

Načítám komentáře...