Továrenský jazdec tímu Movistar Yamaha MotoGP Valentino Rossi bol špeciálnym hosťom stretnutia obchodných dealerov Yamahy v Indonézii (YIMM). Akcia prebehla v Mulia Resort na Bali.

Táto udalosť prebehla vo veľkom štýle. Zúčastnilo sa jej aj vedenie Yamahy z Japonska, celkovo to bolo 500 hosťov. Tento rok tu bol aj pán Yoshihiro Hidaka (riaditeľ Yamaha Motor Co. Ltd a výkonný generálny manažér 1. a 2. obchodní jednotky), pán Minoru Morimoto (prezident a výkonný riaditeľ YIMM) a pán Doynisiu Beti (výkonný viceprezident YIMM).

Na akcii nechýbali ani nové  motorky, ktoré tu boli exkluzívne predstavené. Vzhľadom k špecifikám motocyklového trhu v Indonézii, išlo o malo objemové modely Fino 125 ccm, Aerox 125 ccm a Xabre 150 ccm.

Návštevu Valentina Rossiho si nechcelo nechať ujsť veľa miestnych fanúškov a ani miestna televízia. V Indonézii stále rastie vášeň pre motoršport, čo je vidieť aj na ich snahe dostať sa do kalendára MotoGP.

Vale v Indonézii zostane ešte pár dní a potom sa presunie do Malajzie na okruh v Sepangu, kde odštartujú prvé tohtoročné trojdňové oficiálne testy MotoGP.

Valentino Rossi

„Je to tretí raz, čo som v Indonézii a druhý raz na Bali. Príjazd sem je vždy plný prekvapenia a emócií. Nielen preto, že Bali je prekrásne miesto, kde by som rád strávil nejaký čas, ale vždy som ohromený, ako ma privítajú indonézski fanúškovia. Už na letiskovom terminále ma čakali stovky ľudí, ktorí ma následne sprevádzali až k hotelu. Naposledy som tu bol v roku 2013 a vášeň pre MotoGP sa tu rozhodne nezmenšila! Vyzerá to, že sa tu každým rokom počet fanúškov zdvojnásobuje. Toto je určite miesto, kam by mala MotoGP v budúcnosti prísť ako špeciálne poďakovanie všetkým fanúškom, ktorí sledujú MotoGP len v televízii. Z obchodného hľadiska je Indonézia trhom, ktorý je skutočne veľmi vzdialený od tých, na ktoré sme v Európe zvyklí. Indonézia je z hľadiska objemu predaja pre Yamahu hlavným trhom, takže máme viac ako jeden dôvod k tomu, aby sme vzdali hold našim priateľom a navštívili ich vždy, kedy nám to náš časový plán dovolí. Väčšina týchto fanúškov tiež pricestuje za týždeň do Sepangu, aby sa zúčastnili nadchádzajúceho testu MotoGP. Teším sa na stretnutie s nimi v Malajzii a snáď sa im odvďačím silným štartom do oficiálnej sezóny.“

Kouchi Tsuji – generálny manažér motor športovej divízie Yamahy

„Po zimnej prestávke, pred testom v Sepangu, Valentino strávil čas v Indonézii, aby podporil stretnutie predajcov Yamahy v Indonézii a propagoval ich nové produkčné motorky, ktoré boli práve uvedené na trh. Ľudia z Indonézie milujú MotoGP a Valentinova návšteva je najlepším spôsobom pre Yamahu Indonézia, aby poďakovala fanúškom a zákazníkom za ich podporu. Naša snaha o zisk titulu 2016 začína v Indonézii a dúfame, že táto návšteva prinesie hodne šťastia tímu Movistar Yamaha MotoGP.“

valentino-rossi-yamaha-indonesia-2016111111111111