Sezóna MotoGP je za nami a teraz prišla zimná prestávka. Niektoré tímy sa snažia ešte na poslednú chvíľu testovať, ešte než príde zákaz testovania platný od 1. decembra. V pondelok vyrazili na trať v Sepangu jazdci Suzuki a tímy Ducati, Hondy, Aprilie a ďalších satelitných a open tímov sú v týchto dňoch v Jereze spoločne s tímami WSBK.

Valentino Rossi má svoje povinnosti k Yamahe splnené a teraz má možnosť sa zabávať aj v aute. V Taliansku sa cez víkend od 27. do 29. novembra koná tradičná Monza Rally Show. Táto akcia sa usporadúva už od roku 1978 a každý rok sa tešia veľkej obľube. Jazdci a pretekárske stroje sa v Monze schádzajú už od stredy, kedy dochádza k technickým kontrolám.

Valentino Rossi skončil v minulých pretekoch na druhom mieste, ale predvlani vyhral, takže jeho cieľ pre tento rok je jasný: dostať sa opäť na stupne víťazov, prípadne znovu vyhrať. Vale na trať vyrazí opäť vo Forde Fiesta WRC a navigátorom mu bude Carlo Cassina, tak ako každý rok. Na trati nebudú chýbať ani Valeho kamaráti Alessio „Uccio“ Salucci a Romano Fenati, ktorý musel vlaňajší ročník vynechať kvôli zraneniu. Uccio pôjde tiež na Forde Fiesta a Fenati pôjde v kategórii R3C s Renaultom Clio. Okrem Valeho motocyklových fanúšikov poteší účasť Tonyho Cairoliho, niekoľkonásobného majstra sveta v motokrose, ktorý bohužiaľ tohtoročnú motokrosovú sezónu nedokončil kvôli zraneniu. Cairoli vyrazí do pretekov so špeciálom Citroën DS3 WRC.

Valentinova vlaňajšia jazda: