Prakticky už v  roku 2014 a aj tiež v roku 2015 zvádzal deväť násobný majster sveta Valentino Rossi ťažký boj s jazdcami výrazne mladšími ako je on sám. V tejto sezóne je už najstarším pretekárom na štartovom rošte. O to dôležitejšie je, aby sa Vale, ktorý na budúci mesiac (16.februára) oslávi 37. narodeniny, poriadne pripravil na testy v horúcej Malajzii. Bude tam stáť proti takým súperom, ako je 21 ročný Maverick Viñales.

„Snažím sa kombinovať bežný tréning v telocvični s množstvom cvičenia na posilnenie srdca, pretože prvé testy v Malajzii budú veľmi horúce. Mojím cieľom je byť fit pre prvé preteky v sezóne, takže mám ešte trochu času,“ povedal Valentino pri jednom z rozhovorov.

Valentino, ako je u neho zvykom zároveň poctivo trénoval na svojom ranči s rôznymi typmi motocyklov. Pri týchto tréningoch pracoval na tom, aby zlepšil svoje zručnosti a pocit z jazdy na motorke. To je dôležité vzhľadom na presné ovládanie motorky a najmä zvládanie jej kĺzania.

„Neustále pracujem na tom, aby som sa zlepšil. A to aj len v malých veciach“, povedal ďalej Rossi.

Aj keď je jeho ranč miestom  tréningov, je to tiež miesto, kde sa často konajú rôzne súťaže. Nedávno na svojom ranči, Valentino organizoval súťaž „100km šampiónov“. Boli to vytrvalostné preteky dvojíc, ktoré vyhral práve Valentino vo dvojici so svojím nevlastným bratom, Lucom Marinim. Luca od tejto sezóny bude pretekať v Moto 2 za tím Forward racing. Súťažili proti takým jazdcom ako sú Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci, Franco Morbidelli, či Jonas Folder.

V sezóne 2016 čakajú všetkých veľké technické zmeny. I tak Valentino nezmenil svoje tréningové metódy, a rovnako ako po minulé roky, sa pripravuje aj teraz, keď sa kompletne mení elektronika motocyklov a pneumatiky.

VR ranc trening

„Tréningy na mojom ranči na motorke sú však veľmi všeobecné“ povedal Valentino a pokračuje, „Štýl jazdy s pneumatikami Michelin bude veľmi odlišný od toho, ako to bolo s pneumatikami Bridgestone. Je veľmi ťažké preniesť tieto pocity do tréningu. Najlepšie školenie na toto je len na M1 a s pneumatikami Michelin. Napodobniť tieto podmienky na inom motocykli je prakticky nemožné.“

Rossi už  je na ceste smerom do Malajzie, kde sa uskutočnia prvé tohtoročné testy MotoGP. Cestou sa zastavil splniť si ešte marketingové povinnosti pre materskú firmu Yamahu v Indonézii.