Angel Nieto bol trinásť násobný majster sveta, ale kvôli poverčivosti dával prednosť číslu 12 + 1. Svojimi výkonmi sa zapísal do histórie, keď vyhral neuveriteľných 90 Grand Prix a obsadil 139 pódií na svojej ceste za svojimi 12 + 1 tituly majstra sveta.

Počas takmer dvoch desaťročí preukazoval svoj talent a často dominoval 50 ccm, 80 ccm a 125 ccm pretekom a šampionátom, v ktorých pretekal.

Táto dominancia a brilantnosť cez devätnásť rokov ho zaradili medzi najvýznamnejšie elity – vedľa Giacoma Agostiniho, Valentina Rossiho, Mika Hailwood a Phila Reada.

Šesť titulov majstra sveta na 50 ccm a sedem na 125 ccm motocykloch tiež znamenalo, že bol jazdcom, ktorý vyhral najviac titulov s rôznymi výrobcami, pretože vyhral na motocykloch Derbi, BULTACO, Garelli, Minarelli a Kreidlera. Tiež získal domáce tituly vo všetkých mysliteľných triedach od 50 ccm po 750 ccm.

Okrem toho to bol človek s úžasnou charizmou a charakterom. Neskôr sa stal aj tímovým manažérom, keď Emilio Alzamora vyhral v roku 1999 titul majstra sveta v kategórii 125 ccm, a stal sa hlavou motocyklovej dynastie, pretože členovia rodiny išli v jeho šľapajach do sveta dvoch kolies.

Meno Nieto zostáva synonymom španielskeho motocyklové pretekania a 12 + 1 majster sveta bude všetkým veľmi chýbať a navždy zostane inšpiráciou pre svoj národ a celý MotoGP paddock.