Kolumbijský pretekár Yonny Hernandez, ktorý včera 25. júla oslávil svoje 29. narodeniny, pre tohtoročnú sezónu prestúpil z kráľovskej triedy MotoGP do strednej triedy Moto2 k tímu AGR. Bohužiaľ v polovici sezóny prišlo rozhodnutie s tímom rozviazať spoluprácu.

Yonny strávil v MotoGP päť sezón od roku 2012 až do vlaňajška. Tento rok sa vrátil do Moto2, kde pretekal už v rokoch 2010 a 2011. Prvá polovica tohtoročnej sezóny bola v sedle Kalexu veľkým sklamaním, keď v deviatich pretekoch nazbieral len 16 bodov a najlepším výsledkom bolo deviate miesto z preteku v Jereze.

Voľné miesto v tíme v druhej polovici sezóny zaplní dvadsaťročný americký pretekár Joe Roberts, ktorý s tímom AGR preteká v španielskom šampionáte CEV v triede Moto2.

„Sme veľmi radi, že s nami bude Joe Roberts v druhej polovici sezóny svetového šampionátu,“ hovorí manažér tímu AGR Iker Burutxaga.

„Tešíme sa na to, až ho uvidíme pretekať proti najlepším jazdcom v triede. Samozrejme, že bude potrebovať čas na adaptáciu a bude potrebovať na začiatku veľa pracovať, ale dôverujeme jeho talentu a veríme, že bude schopný nám priniesť dobré výsledky.“

„Samozrejme, že chceme poďakovať Yonnymu Hernandezovi za jeho prácu, ktorú odviedol v prvej polovici tohto roka, a prajeme mu veľa šťastia v jeho budúcich projektoch.“

Príchod Joea Robertsa znamená, že je po dlhej dobe v Grand Prix opäť Američan, keď tu bol naposledy Nicky Hayden. Yonny Hernandez je už druhým jazdcom v Moto2, ktorý tento rok predčasne ukončil sezónu v tejto triede, keď pred niekoľkými pretekmi opustil svoj tím aj majster sveta Moto3 Danny Kent.