Tím Aspar bol v MotoGP jedným z posledných, ktorý ešte nemal potvrdené jazdecké zloženie pre budúci rok. Teraz však prišla správa o budúcej spolupráci tohto tímu s Yonny Hernandezom z Kolumbie. Yonny patrí medzi skúsených pretekárov v majstrovstvách sveta, keďže tu preteká už štyri roky a predtým dva roky pretekal v triede Moto2. Momentálne jazdí v satelitnom tíme Pramac Ducati, kde ho vystrieda anglický pretekár Scott Redding.

Ešte nie je zatiaľ jasné, aké motorky bude Aspar budúci rok používať, ale bolo počuť správy, že to budú Ducati. Tento rok majú Hondu špecifikácie Open. Spoločne s Yonnym chcú v budúcom roku získať čo najviacej úspechov. Budúci rok nie je zaujímavý len týmito prestupmi, ale hlavne príde ku zmenám v pravidlách, kedy sa zmení jednotný dodávateľ pneumatík, všetci budú používať jednotnú elektroniku a všetci budú mať rovnakú kapacitu palivovej nádrže. Všeobecne sa od toho očakáva vyššia vyrovnanosť štartového poľa MotoGP.

yonny-hernandez-aspar-team-motogp-2015-2016

Jorge Martinez ‘Aspar’

“Myslím si, že je Yonny skvelý jazdec. Hovorili sme spolu už v minulosti. Má veľký potenciál a niekoľkokrát ukázal, že je rýchly. Som presvedčený, že tím Aspar s našimi skúsenosťami a profesionalitou Yonnymu pomôže si udržať a získať skvelé výsledky. Z našej strany musíme ďalej tvrde pracovať a pokračovať v  zlepšeniach, aby sme tím Aspar dostali na miesta, kam patríme. Budúci rok sa budeme baviť. Yonny je skúsený pilot a s naším spôsobom práce bude môcť zajazdiť veľa konzistentných pretekov, naviac je tu stále priestor pre zlepšenia.”

Yonny Hernandez

“Som veľmi nadšený z toho, že budem u tímu Aspar. Pred niekoľkými rokmi sme sa snažili spolupracovať, ale nemohli sme prísť ku spoločnej dohode, ale teraz môžeme byť konečne spolu. Som rád, že môžem byť súčasťou tímu Aspar. Mojím cieľom je dobre pracovať a dať do toho všetko, aby som v budúcej sezóne získal pre tím najlepšie výsledky. Viem, že Aspar Team je veľmi profesionálny tím. Som presvedčený, že budúci rok môžeme dosiahnuť vysokej úrovne. Je to víťazný tím, ktorý za dlhý čas v motoršporte predviedol, čoho dokáže dosiahnuť. Dúfam, že sa adaptujeme dobre na nové zmeny, ktoré sú plánované pre rok 2016, a vyťažíme z toho čo najviac. Bude to nové dobrodružstvo, pretože všetci jazdci začnú od nuly s novými pneumatikami a elektronikou.”

68-hernandez_yonny-motogp-2015