Ikona najmä Československého motoršportu, a jeden z najúspešnejších motocyklových pretekárov našej histórie, zaslúžilý majster športu a rodák z Hlohovca, Peter Baláž, sa včera (17.11.2015) dožil životného jubilea 70. rokov.

Peter Baláž v minulosti získal nespočet úspechov naprieč všetkými triedami. Je 10 násobným majstrom Československa, 8x majstrom Slovenska.

balaz1

K tomu musíme prirátať viacero víťazstiev čí pódiových umiestnení z tratí ako sú Hořice, Piešťany takmer vo všetkých triedach a taktiež sa veľa ráz zúčastnil pretekov GP Československa v Brne, kde jeho najlepším umiestnením bolo 8. miesto v roku 1979 v triede do 125 ccm na MBA. Okrem tohto úspechu z bodovaného umiestnenia v Brne, Peter Baláž sa ešte raz umiestnil na bodoch v GP a to v GP Juhoslávie v roku 1975, kedy skončil na 10. mieste v triede do 350 ccm na motocykli Yamaha.

balaz3-1977

Po ukončení aktívnej pretekárskej kariéry, sa venoval výchove mladých talentov, robil mechanika v jednom z tímov GP, ale najmä stál za organizáciou mnohých motocyklových pretekov a podujatí Majstrovstiev Slovenska a Európy, ktoré ešte stále organizuje s Classic clubom Hlohovec, ktorý sám založil a je jeho predsedom. Taktiež bol jeden rok predsedom federálnej komisie CPM, potom bol prezidentom SMF v 90.rokoch, pričom momentálne je členom športovej komisie CPM SMF a členom komisie Vintage Európskej motocyklovej federácie FIM.

dk06

Po všetkých tých pretekárskych a organizačných úspechoch, Peter Baláž  ešte dosiahol aj na 3 tituly Majstra Európy v Oldtimeroch!

Vážený p. Peter Baláž, celá redakcia Vám želáme všetko najlepšie k Vášmu životnému jubileu, aby ste mali toľko chuti, elánu a zdravia ako doteraz!