Preview

Do pretekov, ktoré už pravidelne organizuje PROSPORT-CZ je prihlásených už okolo 180 jazdcov z Českej republiky, Slovenska, Nemecka, Rakúska, Lichtenštajnska, Švajčiarska, Belgicka, Dánska a tiež Švédska. Hoci termín pretekov na Těrlickom okruhu koliduje s inými pretekmi na autodróme v Moste, nebude Havířovský Kahanec v žiadnom prípade ochudobnený o kvalitné jazdecké pole, ba práve naopak.

plakat-kahanec-2016

Najmä v pretekoch tried do 600 ccm, nad 600 ccm a Grand Finale sa dá očakávať doslova bitka o najvyššie priečky. Najväčším diváckym lákadlom bude určite Lichtenštejnský jazdec a tiež štvornásobný absolútny víťaz Havířovského Zlatého Kahanca Horst Saiger.

Českú vlajku budú chcieť povzniesť českí najlepší jazdci tejto najrýchlejší kubatúry ako Kamil Holán v tomto roku štartujúci na preslávenom TT Isle of Man, Petr Bičiště, Aleš Nechvátal a tiež Marek Červený, ktorý sa v Těrlicku objaví prvýkrát na stroji BMW. Premiérovo budú v Těrlicku štartovať belgický jazdec Kevin De Frenne (7. miesto IRRC), dánsky jazdec Anders Blacha (8. miesto IRRC) a Rakúšan Stefan Schorge (11. miesto IRRC).

Prihlásení sú tiež favoriti pretekov ako napríklad Karel Kalina, Miloš Thér, miestne Marek Vrána, Josef Juřík, Johann Furbock (A), Petr Kunz, Milan Horák, Miroslav Sedlo, Marek Zíma, Christopher Eder (A), František Loučka, Pavel Jančík, Stefan Holz, Daniel Zörnweg (obaja D), Alexander Vysloužil, David Hanzalík (SK), Richard Sedlák a ďalší. Na štarte nebudú chýbať ani zástupkyne nežného pohlavia Anežka Svobodová a Tereza Poláková.

Pretekov v Těrlicku sa dokonca zúčastní aj Michal „Indi“ Dokoupil v triede Twin.

Na Havířovském Zlatém Kahanci sa predstaví aj viacero našich jazdcov, medzi ktorými nebudú chýbať už spomenutý víťaz pretekov triedy Twin David Hanzalík a jeho brat Milan, Jozef Ježovica, František Volek, Roman Kurina, Aleš Kalman, Eduard Werner, Marcel Hruboš, Rober Juriš, Jakub Novák či tretí z minulovíkendových pretekov triedy do 600 ccm Miro Laki Sloboda.

Vypísané triedy

  • Klasik do 175 + 250 + 350 + 500 + 750 ccm
  • 125 SP
  • 125 GP + 250 SP + 250 GP + Supermono
  • Twin + 400 SSP
  • do 600 ccm
  • nad 600 ccm
  • GRAND FINAL (do 600 ccm + nad 600 ccm)

Sobotňajšie tréningy a nedeľné preteky začínajú od 8:30 h. Slávnostné zahájenie pretekov sa v priestore štartu a cieľa uskutoční v nedeľu od 10:45 h. Tak ako v predchádzajúcich rokoch bude možné preteky sledovať opäť na veľkoplošných obrazovkách ako v priestore štartu a cieľa, tak aj na Těrlickom spomaľovacom retardéry pod Bludovickým kopcom nazývaným štadión. Divákom bude opäť umožnené zakúpiť si v predpredaji na tradičných vybraných miestach zľavnené vstupenky.

Deti do výšky 150 cm majú vstup zdarma a budú mať jedinečnú možnosť si v priestore štartu a cieľa zajazdiť pri nedeľňajších pretekoch na elektro crossových motocykloch značky Kuberg. Samotným pretekom bude predchádzať v piatok 15. júla v priestoroch Havířovského námestia od 16. hodiny tradičná autogramiáda s poprednými jazdcami.

Video z vlaňajšieho ročníka

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »Časový harmonogram