David Kužela – Twin – 6. miesto

Ahoj všetkým. V piatok po vybalení som bol požiadaný, či by som mohol sadnúť navečer na motorku a povedal svojej k trati. Išli sme dvaja, ja a Kimura. Dali sme tri kolá, zľahka. Hneď mi bolo jasné, že to bude veľmi na fyzičku s minimálnym priestorom na predbiehanie.

V sobotu v prvej kvalifikácii, ktorá bola taká zoznamovacia, brzdné body atď., avšak bolo z toho druhé miesto, takže dobre. Vedel som však, že v druhej kvalifikácii bude treba zrýchliť aspoň o dve sekundy, aby z toho bolo dobré miesto na rošte. To sa bohužiaľ nepodarilo a zrýchlil som iba o jednu sekundu, čo bolo málo. Mal som smolu, v každom kole som stretol minimálne jedného pomalšieho jazdca a to je na tak krátkej trati hrozne poznať na čase, keď ho predbiehaš. Potom som vôbec nebol spokojný s nastavením motorky, boli už zlé prevody a podvozok nefungoval, stále mi odskakovalo zadné koleso. Preto z toho bolo šieste miesto na rošte, teda druhá rada. S tým som nebol vôbec spokojný a asi hodinu na mňa v stane nesmel nikto hovoriť :-D.

Vedel som, že musíme popracovať na motorke. Hoci sa to nerobí, do preteku sme zmenili prevody a prestavili podvozok. Nedeľa, horúčava veľká, avšak štart sa celkom podaril a bol som v skupinke o 4., 5. a 6. miesto, takže dobré, motorka fungovala po prerobení perfektne. Asi šesť kôl sme išli stále spolu, ale potom prišli kolári a bolo rozhodnuté. Stratil som kontakt so skupinou pred sebou. Pokúsil som sa to dohnať, ale párkrát som dostal nábeh na highsider. Cítil som, že už je to moc, tak som zvolil taktiku dôjsť a nerozbiť to. Dá sa povedať, že posledných päť kôl som išiel sám a s prehľadom som si došiel pre šieste miesto. Musím ale priznať, že po dojazdení som toho mal plné zuby, vyždímaný ako huba. Dokonca jeden z jazdcov po dojazdení skolaboval, takže bolo veľmi vidieť, kto ako je na tom z jazdcov fyzicky.

Inak preteky celkom pekné. Veľká vďaka patrí organizátorom, že dokázali, dá sa povedať takto narýchlo, toto usporiadať. Viem, aké s tým mali obrovské starosti a nervy. Majte sa dobre, ďalšie preteky u mňa v Piešťanoch. Těrlicko musím z pracovných dôvodov vynechať.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Michal Vecko – SP 125 – 1. miesto / do 600 – 1. miesto