IRRC Supersport – 1. kvalifikačný tréning

Sobotňajší program pretekov v Imatre rozbehli jazdci IRRC v triede Supersport, ktorých čakal prvý kvalifikačný tréning. V Imatre panujú prívetivé podmienky, keď je polojasno. Jazdci si vyskúšali trať už včera, ktorá sa im páčila, ale bola dosť špinavá, takže sa očakáva, že sa počas dňa postupne vyčistí, hlavne v pretekárskej stope.

Na úvod tréningu sa do vedenia dostal domáci pretekár Pauli Pekkanen, ktorý vo svojom treťom kole zajazdil čas 2:00,613. Za neho sa so stratou 0,209 s zaradil nemecký pretekár Christian Schmitz, ktorý u nás pri tohtoročných 300 zákrut Gustava Havla v Hořicích oslávil druhé miesto. Hneď v ďalšom kole sa do čela dostal Francúz Pierre Bian, ktorý sa ako prvý dostal so svojou Yamahou pod dve minúty s časom 1:59,843. To sa nakoniec ukázalo, že je najrýchlejší čas, pretože ho až do konca nikto neprekonal, aj keď sa ostatní zlepšovali.

Vyzeralo to, že sa poradie na čele dlho nezmení, ale nakoniec v 8. kole zajazdil Thomas Walther čas 1:59,981 a zaradil sa na druhé miesto so stratou 0,138 s. Pauli Pekkanen, ktorý najazdil len päť kôl, bol odsunutý na tretie miesto. Christian Schmitz sa už tiež nezlepšil a skončil štvrtý. Päticu najlepších uzavrel Ilja Caljouw, ktorý sa sem dostal vďaka poslednému kolu. Dobre rozbehnutý bol v závere aj Laurent Hoffmann, ktorý sa zaradil na šieste miesto.

Erwan Bannwart skončil siedmy, Wolfgang Schuster si zajazdil svoj najlepší čas tiež v poslednom kole a obsadil ôsme miesto, Kamil Holán v silnej konkurencii obsadil deviate miesto s časom 2:02,353, ktorý zajazdil vo svojom ôsmom kole. Kamil bol jedným z najaktívnejších jazdcov, keď za dvadsaťminútový tréning najazdil desať kôl. Jeho strata na víťaza je 2,5 sekundy. Top10 doplnil Jochen Rotter.

Vladimír Šnajdr skončil na 23. mieste a slovenských pretekár Miroslav „Laki“ Sloboda obsadil zatiaľ 22. miesto.

Neoficiálne výsledky

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »IRRC Superbike – 1. kvalifikačný tréning