Tím Penz13.com BMW Motorrad Motorsport si uplynulý víkend užil úplne novú výzvu a vyrazil do Fínska, kde sa zúčastnil road racingových pretekov IRRC v Imatre. Na motorkách BMW S 1000 RR s odpružením Touratech boli vedľa Dana Kneena (ktorý získal pre tím prvé pódium na TT pri tohtoročnom preteku Superstockov), Alessandro „Alex“ Polita a Michal Rutter, ktorý sa k tímu pripojil práve pre tieto preteky.

Prvý pretek IRRC Superbike vyhral Michael Rutter, len o 0,215 s pred tímovým kolegom Danom Kneenom a stupne víťazov doplnil Alex Polita, ktorý prešiel s ďalšou stratou iba 0,029 s. Tím Penz13.com tak získal kompletné pódium. To bol ten najlepší narodeninový darček pre šéfa tímu Rica Penzkofera. Pretek bol naozaj peknou show, keď sa prvých deväť jazdcov vošlo do straty 1,2 sekundy.

Ďalší pretek boli pre tím opäť úspešný. Išlo o pretek Open Superbike, ktorý najlepšie dokončil Dan Kneen. Rodák z ostrova Man porazil Michaela Ruttera len o 0,016 s a tretí bol opäť Alex Polita, len 0,280 s za svojimi tímovými kolegami. Ďalší pretek a ďalšia kompletná bedňa pre tím.

Tretí pretek víkendu bol zároveň druhým pretekom IRRC Superbike. Tu bol najlepší z trojice tohto tímu Alex Polita, ktorý skončil druhý, 0,653 s za víťazom Sebastienom Le Grellom z Belgicka. Michael Rutter doplnil stupne víťazov, keď došiel tretí, a Dan Kneen sa musel uspokojiť so štvrtou pozíciou.

Dan Kneen

„Bola to moja prvá návšteva Imatry a som viac než spokojný s výsledkami. Samozrejme, že by som bol rád za ďalšie pódium v ​​posledných pretekoch, ale nemôžete byť nespokojní s druhým miestom, víťazstvom a štvrtým miestom na novej trati, alebo snáď áno? Bola to obrovská skúsenosť tu jazdiť, najmä v lete, keď tu slnko takmer nezapadá. Trať je naozaj pekná, rovnako ako okolie. Naše BMW S 1000 RR fungovalo brilantne, rovnako ako pneumatiky a odpruženie Touratech. Chlapci odvádzajú obrovský kus práce a už sa teším na naše ďalšie preteky.“

Alex Polita

„Nemám slov. Užil som si skvelé chvíle tu v Imatre. Bol som tu prvýkrát, rovnako ako tím a získali sme celkom osem z deviatich pódií. Bol som na stupňoch víťazov trikrát z troch pretekov, ktorých sme sa zúčastnili. Keď vezmem do úvahy, že som stále nováčikom v road racingu, tak je to niečo, o čom som nikdy nesníval. Je len škoda, že nám v nedeľu utieklo víťazstvo v druhom preteku IRRC. Na Sebastiena som už mal pripravené predbehnutie, ale vynechal zákrutu a získal výhodu okolo 50 metrov, čo už som nemohol stiahnuť. Avšak som šťastný za svoje pódia a chcem poďakovať všetkým z tímu Penz13.com, BMW a Touratechu.“

Michael Rutter

„Najprv chcem poďakovať celému tímu Penz13, ktorý ma tu v Imatre vrátil k ich motorkám. V minulosti sme spolu odjazdili nejaké preteky a vždy dokázali vybrať dobrých ľudí, ktorí pre nich pretekajú. Splatiť im ich vieru víťazstvom, druhým a tretím miestom je skvelý pocit. Som tiež rád za to, že tím, ktorý sme dali dohromady, získal spoločne osem z deviatich možných umiestnení na stupňoch víťazov, takže to boli veselé narodeniny pre Rica a tiež skvelá práca od všetkých chalanov v tomto tíme.“

Rico Penzkofer – šéf tímu

„Bol to pre nás obrovsky úspešný víkend – priviezli sme domov osem z deviatich možných pozícií na stupňoch víťazov s tromi našimi jazdcami. Všetci boli k sebe celý čas veľmi blízko a tiež tvrdo bojovali s ostatnými. Všetci boli vybavení motorkami BMW S 1000 RR v stockovej úprave s elektronickým odpružením Touratech – u ktorého chceme moc poďakovať chalanom, pretože odviedli úžasnú prácu! V posledných pretekoch mohol Alex vyhrať, ale Le Grell vynechal zákrutu a získal výhodu približne 50 metrov a Alex už nemal šancu to stiahnuť. Vďaka tomu, že nezískal žiadne pozície, na to riaditeľstvo preteku nereagovalo a Alexovi utieklo víťazstvo. Bol z toho veľmi sklamaný, ale stále to bol skvelý výsledok. Zamilovali sme sa do týchto pretekov a organizácie tu v Imatre, pretože sa snažili o to najlepšie a dali do toho všetko.

Bol to veľký víkend a všetci traja naši jazdci povedali, že sa sem chcú za rok vrátiť. Z môjho osobného pohľadu to bol úplne najlepší darček k narodeninám, keď som v sobotu videl všetkých troch našich chlapcov na stupňoch víťazov a videl ich to zopakovať v nedeľu, navyše sme mali Alexa a Michaela trikrát na stupňoch víťazov, bolo to jednoducho úžasné. Bola to tiež dobrá príprava pre Frohburg, ktorý je ďalšou prípravou na Macau. Máme veľkú motiváciu do zvyšku sezóny, navyše sa veľmi skoro vráti späť do akcie Danny Webb. Je naozaj motivovaný na návrat na motorku po páde na TT, a keď teraz videl, čoho sú schopné naše motorky, zavolal a povedal, že je pripravený opäť bojovať.“