Petr Plichta – 400 SSP, Twin / 2x 1. miesto

Ahoj, tak do Piešťan som sa veľmi tešil, pretože sa mi okruh veľmi páčil už minulý rok, keď sme pretekali na vode. Tento rok bol okruh síce trochu inak postavený, ale aj tak sa mi veľmi páčil. Pretek v 400 SSP bol veľmi napínavý a súboj s Petrem Kunzem ma veľmi bavil. Bohužiaľ po prerušení a opakovanom štarte len na tri kolá prišiel Petr Kunz pri mojom prenasledovaní o stupačku s radiacou pákou pri kolízii s retardérom, tak už som si mohol v pokoji dojsť pre víťazstvo.

Do preteku Twin som nastupoval s dobrým pocitom, keď sa mi podarilo zájsť pri oboch kvalifikačných tréningoch najrýchlejší čas. Štart sa mi bohužiaľ nepodaril úplne najlepšie, takže som sa musel zo štvrtej pozície prebojovať dopredu, čo šlo veľmi ťažko, ale nakoniec sa to podarilo a došiel som si v Piešťanoch pre prvé víťazstvo a rovno v dvoch kategóriách.

Bohužiaľ po pretekoch prišlo mnoho obvinení od súperov, prevažne v kategórii Twin, že som jazdil spomaľovacie retardéry rovno a vyrážal z trate mimo vyznačenú stopu kvôli získaniu rýchlosti. Čo nie je pravda a na záver ma technickí komisári chceli diskvalifikovať kvôli tomu, že som nemal predný blatník, pritom v rádoch je jasne napísané, že za sucha blatníky byť nemusia. Veľa ľudí nedokáže prehryznúť, že im niekto prejde s motorkou za 40 tisíc, ktorá má cca 70 koní. Predsa len proti tým, čo majú 90 koní a viac, sa zle súperí. Len vďaka množstvu ľudí, čo sa za mňa postavili, sa im nepodarilo ma diskvalifikovať skrz absenciu blatníka. Takže všetkým, čo išli vysvetliť technickým komisárom, čo majú napísané v rádoch a zastali sa ma, ďakujem a teším sa na ďalšie preteky v Radvaniciach.

A mimochodom, keby niekto chcel víťazného, tak za 40 ho rád niekomu nechám;).

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »Luboš Koňák – do 600 / 2. miesto