Tím čaká dvojdňový súkromný test na okruhu Lausitzring v Nemecku. Testovať začnú v utorok a cieľom bude vyskúšať nové diely a riešenia pre Hondu CBR1000RR Fireblade SP2 a lepšie sa pripraviť na deviate kolo šampionátu, ktoré sa na tomto okruhu koná cez víkend 18. až 20. augusta.

Vzhľadom k tomu, že jazdec tímu Stefan Bradl sa tento rok zúčastňuje osemhodinovky v Suzuke s tímom Honda F.C.C. TSR, sa k tímu pripojí Michele Magnoni, ktorý s tímom testoval už minulý mesiac v Misane, a bývalý jazdec WSBK Davide Giugliano.

Taliansky jazdec prestúpil z WSBK do BSB pre túto sezónu, ale potom, čo po nehode v Brands Hatch v apríli vynechal tri kolá, sa po vzájomnej dohode s tímom Tyco BMW rozišiel. Oficiálnym dôvodom pre jeho odchod bolo zhoršenie starého zranenia krku po nehode, ale hovorilo sa o tom, že tento šampionát a jeho trate nie sú pre neho. Tieto zvesti nadobudli väčších rozmerov ešte po tom, čo sa objavili správy, že sa len pár dní po oznámení mal v paddocku WSBK zháňať po angažmán.

Tím Red Bull Honda WorldSBK je po smrti Nickyho Haydena bez jedného jazdca, takže ak by sa Giuglianovi test vydaril, dávalo by zmysel, keby sa k tímu na zvyšok sezóny pripojil.

Ronald ten Kate, manažér tímu, k testu uviedol:

„S dlhou prestávkou medzi Laguna Seca a Lausitzringom nepretržite pracujeme na vylepšení Fireblade a príprave na druhú polovicu sezóny. Tento test na nemeckej trati nám dá šancu vyskúšať nové vylepšenia balíka, ktoré máme k dispozícii, a pokračovať vo vývoji motocykla. Chcem poďakovať Michele Magnonimu a nášmu špeciálnemu testovaciemu jazdcovi Davide Giuglianovi za to, že sa k nám môžu pripojiť. Sme si istí, že ich prínos bude mimoriadne prospešný pre tím a Stefana, ktorý je teraz v Japonsku, kde bude pretekať v osemhodinovce.“