Majster sveta MotoGP z roku 2006 dúfal, že sa na úplne novom motocykli SP2 zvezie pred Vianocami, ale pretože motorky budú k dispozícii neskôr, než sa očakávalo, nebudú pripravené až do konca januára, len mesiac pred prvým kolom sezóny na Phillip Islande.

Keby som vám povedal, že by nebolo príjemné mať motorky na tieto testy, klamal by som, ale skutočnosť je, že pre nás nie sú pripravené,“ povedal Hayden MCN.

Určite to je znepokojujúce, pretože náš šampionát začína vo februári. Dúfal som, že budeme schopní na nej vyjsť pred Vianocami, aby mal tím šancu vidieť dáta a prípadné problémy, s ktorými sa môžeme stretnúť, pred tým, než začnú práce cez Vianoce. To nebolo možné a tak to je.

Tím Ten Kate odvádza dobrú prácu, ale zlepšenie časov, ktoré sme urobili v roku 2016, v porovnaní s chlapcami v roku 2015 ukazuje, ako konkurencieschopná stará motorka bola. Keď som prestúpil do WSBK, toľko ľudí mi hovorilo, že som urobil chybu, keď idem na túto motorku, a tvrdili, že nebude konkurencieschopná, ale myslím, že tím odviedol skvelú prácu, aby sa dostali tam, kde sme boli. Verím im, že sú schopní to isté urobiť aj s novou motorkou. Dostanú ju neskoro a musia ju premeniť na pretekársku motorku, nie je to, že by „sa vynorila“ z Japonska hotová, tím to musí urobiť všetko sám, takže dúfam, že nečakajú príliš voľna cez Vianoce!