Superbike – Warm Up

Nedeľný program v Laguna Seca sa začal pätnásťminútovým Warm upom. Jazdcov privítali teploty 22 (vzduch) a 39 (trať) stupňov.

Hneď v úvode sa na čele prestriedali Eugene Laverty, Marco Melandri a Jonathan Rea, ktorého potom vystriedal víťaz sobotňajšieho preteku Chaz Davies s časom 1:23,294. Rea mu ale prvú priečku dlho nedoprial, keď zajazdil kolo v hodnote 1:23,244.

Ondřej Ježek bol sedemnásty a Jakub Smrž devätnásty.

Onedlho sa do čela dostal Marco Melandri, ktorý mal na druhého Reu náskok 0,187 s. Poradie bolo teda: Melandri, Rea, Davies, Sykes, Laverty, Lowes, fores, Camier, Savadori a Torres.

Jonathan Rea

V úplnom závere sa s časom pod 1:23 dostal Jonathan Rea. Ten sa tiež stal víťazom Warm upu. Druhý skončil so stratou 0,122 s Marco Melandri. Uvidíme, či sa mu tento výkon podarí zopakovať aj neskôr v preteku. Tretí bol Chaz Davies a štvrtý Tom Sykes, takže prvé štyri miesta opäť obsadili jazdci tímov Kawasaki a Ducati.

Piaty bol Xavi Forés, šiesty Eugene Laverty, siedmy Alex Lowes, ktorý ku koncu opäť havaroval, ôsmy Leon Camier, deviatu priečku obsadil Jordi Torres a desiaty bol Leandro Mercado.

Ondra Ježek skončil dvadsiaty so stratou 2,433 s a Jakub Smrž dvadsiaty so stratou 2,456 s.

Výsledky

 

Pokračujte v čítaní v ďalších kapitolách:

nasledujúca kapitola »Superbike – 2. pretek