Ono je to vcelku pochopiteľné. Ostrovček s šírkou 13 km a s 65 000 obyvateľmi nefiguruje rozhodne v spravodajských mediálnych masážach. Lenže … lenže ten ostrovček je samostatným štátom, má najstarší parlament sveta, svoje zákony, svoju menu, a tisíce rokov udržiavanú nezávislosť. Že to znie neuveriteľne? Ale je to fakt.

Leží medzi Írskom a Anglickom a nenechal sa ani vlákať do siete EÚ. Ostrov je neoficiálne označovaný „Hlavným mestom motocyklových pretekov sveta“. Všetko tu žije motocyklami. Z každého pätníka cítite dych dejín, dejín Agostiniho, Redmana, Duka … skaliská pobrežia sú bičované ľadovými vlnami Írskeho mora, trochu vyššie zelené kopcovité pastviny spásajú manské štvorrohé ovce.

Keď budete po trati TT stúpať na Mountain Road, bude sa vám zdať, že idete do iného sveta, alebo skôr na inú planétu. Ste sami v horách, medzi válajúcimi sa chladnými mrakmi, ktoré sa vám zrážajú na plexiskle prilby v drobné kvapôčky. Celá atmosféra je dosť ťažko popísateľná slovami.

decarli-man-man-08

Autor, dlhoročný motocyklový externý novinár, sa o to aspoň pokúsil. Pokúsil sa prvýkrát v Čechách popísať v knihe atmosféru štátiku, kde aj na peniazoch sú namiesto hláv štátov motocykle v náklone … Či sa mu to aspoň trochu podarilo, nech posúdi čitateľ.

2. vydanie knihy Man Man

Vyprávění o lásce k ostrovu motorek, o bezocasých kočkách a nezávislosti.

  • Autor: Martin Decarli
  • Formát A5
  • Počet strán: čiernobielych: 112, farebných: 40
  • Cena 290 Kč

Možnosť objednania na adrese: martin.decarli@seznam.cz

Prvé vydanie knihy v počte 600 kusov bolo vypredané v priebehu iba troch mesiacov a bol o ňu taký záujem, že nielen, že autor začal robiť aj prednášky, ale pod tlakom záujemcov sa rozhodol vydať ešte obmedzenú dotlač.

Súťaž o tri autorom podpísané výtlačky

Ak vás kniha zaujala, určite nás pozorne sledujte. Počas decembra sa totiž kedykoľvek môže zrazu objaviť súťaž o tri autorom podpísané knihy MAN MAN!